Odchov

Jsme třetí nejstarší chovatelská stanice tohoto úžasného plemene v ČSFR, ale i tak jsme malá chovatelská stanice rodinného typu. Odchováváme zhruba jeden vrh ročně.

Při výběru krycího psa dbáme především na zdraví, povahu, ale i exteriér. Snažíme se aby se jednalo o nepříbuzné spojení a tak především využívám importované psy.

Štěňátka odchováváme doma, s možností stálého venkovního výběhu. Bydlí v mimulárně která je oddělená od ostatního domu nízkou přepážkou a tak jsou s námi stále v kontaktu a zároveň se seznamují s ruchem domácnosti. Přepážka se dá snadno odstranit a pak můžou řádit po celém obydlí. Průlezem ve dveřích si můžou kdykoliv z mimulárny jít ven na dvůr a podle libosti si tak užívají slunce, vzduch a …
Dbáme na správnou socializaci a tak jim dopřáváme kontakt s dětmi a jinými psy. Co nejčastěji si zveme návštěvy a pokud možno i s dětmi, aby si štěňátka zvykali na nové tváře. Také návštěvám se zdravými a dobře socializovanými pejsky se nebráníme. S ostatními našimi psy jsou ve stálém kontaktu. Také se občas jen tak projedou autem.

Přikrmovat začínáme asi od šestnáctého dne mlíčkem pro štěňátka, pak postupně přecházíme na granulky Royal Canin, ze začátku je dostávají máčené vodou, když jsou starší, papají je i suché.

Štěňátka jsou každých 14 dní odčervovaná a před odběrem jsou minimálně 1x očkována. Jsou tetovaná a čipovaná a mají vystaven EU pas. Návštěva veterináře se koná vždy u nás, aby nebyla pro štěňátka tak stresující.

Budoucí majitelé ke štěňátku dostanou kupní smlouvu, návod k použití, průkaz původu ( je li už vydán), krmivo na 5 dní, kousek dečky z jejich pelíšku, oslintanou hračku, obojek, vodítko a CD s fotečkama.

Naše štěňátka neprodáváme do kotce, nebo k trvalému držení mimo dům, protože to je pro rhodéského ridgebacka naprosto nevhodné. Toto plemeno potřebuje co nejtěsnější kontakt s člověkem a pak s jeho výchovou nebývají problémy.

[nggallery id=62]