Vrh R

9. 7. se Jůlince narodily štěňátka. Máme jich 11, pejsků je 6 a feneček je 5. Jeden pejsek a dvě fenečky jsou nestandardní.
Všechna štěňátka jsou už v nových domovech. Ranežka zůstává doma.

Fotogalerie Jůlinky

[slideshow id=3]

Fotogalerie štěňátek

Před narozením

Matka čekatelka a její bříško plné úžasných štěňátek. Asi tři týdny před porodem.
[nggallery id=88]

Narození

Celkem se Jůlince narodilo 14 štěňátek, 7 pejsků a 7 feneček. Jemná Jůlinka byla napěchovaná štěňátky k prasknutí, jak je vidět z fotek jejího bříška a dostat je všechny ven, zabralo spoustu času. Důsledkem toho, se poslední dvě štěňátka (pejsek a fenečka), narodili mrtvé. Jedna fenečka byla velmi slabá a neprospívala a tak jsme se s ní po pár dnech museli rozloučit.
[nggallery id=90]

Týden

V sobotu 16. 7. štěňátka oslavila týden, při té příležitosti jsme jim udělali první manikůru a dostali oboječky v barvách šňůrek co dostali po narození. Jen z bílozeleného se stal hnědý, z modrobílého – béžový, z červenobílé – růžová a z bílé – šedá.
Pejsci jsou: zelený, modrý, světlemorý, černý, hnědý a béžový.
Fenečky jsou: žlutá, oranžová, fialová, růžová a šedá.
[nggallery id=91]

14 dní

23. 7. štěňátka oslavili 14 dní, při té příležitosti jsme je odčervili (říkali, že to nemuselo být).
Také jsme je opět zvážili a zde jsou jejich váhy :
Pejsci: světle modrý 1270 g, zelený 1270 g, modrý 1150 g, černý 1170 g, hnědý 1250 g, béžový 1200 g.
Fenečky: žlutá 1100 g, šedá 1050 g, oranžová 1240 g, fialová 1080 g, růžová 1130 g.
[nggallery id=92]

3 týdny

Štěňátka už mají tři týdny. Papají granulky a zapíjí je mlíčkem od maminky. Už se jim klubou zoubky, začínají si hrát a zkoumat okolí pelíšku.
[nggallery id=93]

4 týdny

Štěňátka už mají 4 týdny a tak jsme to oslavili vážením, odčervením a focením. Vážení vzali s nadhledem, ale o odčervení se to říct nedá. Focení si užívali, aby ne, když se u toho cpali jogurtíčkem.
Jinak jsou ohromě šikovní, už si nečůrají do pelíšku, naopak se snaží chodit až ven. Při té příležitosti se seznamují s naším dvorem, ale ještě se brzo unaví a to pak spěchají spinkat na svůj pelíšek.

Váhy: světlemodrý – 3020 g, zelený – 2740 g, modrý – 2750 g, černý – 2730 g, hnědý – 3100 g, béžový – 2960 g, žlutá – 2730 g, šedá – 2400 g, oranžová – 3090 g, fialová – 2620 g, růžová – 2790 g,
[nggallery id=94]

5 týdnů

Bobášci už začínají pěkně řádit, naštěstí ještě i hodně spinkají a granulky jim taky moc chutnají a tak rostou jako z vody.
[nggallery id=107]

6 týdnů

U příležitosti šestitýdenin jsem štěňátka opět zvážila a odčervila. Jejich váha se pohybuje od 4 kg do 5,2 kg. Odčervení jim chutnalo, aby ne, když měli tabletku obalenou tvarohem.
[nggallery id=108]

7 týdnů

Štěňátka jsou poprvé očkovaná, čipovaná a tetovaná. Celou tuto procedůru nesli statečně, jen u tetování si trošku poplakali.
Také mají za sebou kontrolu vrhu, která dopadla přesně jak jsme očekávali. Pěkný, vyrovnaný vrh. Z 11 štěňátek jen dvě nestandardní 1x zálomek, 1x tři víry, jedna fenka v současné době s podkusem.
[nggallery id=109]

8 týdnů

Štěňátka už mají 8 týdnů a kromě toho, že jsme je opět odčervili se nám někteří rozjeli do nových domovů. Pejsci už jsou všichni zadaní, ale fenečky stále čekají na někoho kdo je bude milovat.
[nggallery id=110]

9 týdnů

Dnes měli štěňátka čtyřnohou návštěvu.
[nggallery id=111]

10 týdnů

Štěňátka mají za sebou druhé očkován
í a další odčervení. V sobotu si opět vyjeli na výlet a při té příležitosti navštívili labradora Endíka.
[nggallery id=113]

11 týdnů

Při procházce po Napajedlích jsme cvičně navštívili i ordinaci paní veterinářky. Moc se tam holkám líbilo. Aby ne, všude mohli, paní doktorka se s nimi jen mazlila a i nějaká ta dobrůtka byla. Já jsem této návštěvy hned využila a zvážila jsem si je. Rixí má 13, 2 kg, Rawanga 11,1 kg a Ranežka 10,9 kg. Sem tam jdou i na vycházku s dospělákama a už se setkali i s koníčkama, ale já jsem samozřejmě neměla foťák. Takže nemám důkaz jak byli statečné a přes ohradu zkoumali tu horu masa na pochodu. Občas se i letmo dotkl čůmáček čumáku.
[nggallery id=114]

Fotogalerie jednotlivých štěňátek

Béžový – R U F U S –  Odjel do nového domova 

[nggallery id=103]

Černý – R E K –  Odjel do nového domova 

Rek je veselý a velmi přátelský pejsek.
[nggallery id=102]

Hnědý – R E B E L –  Odjel do nového domova 

[nggallery id=104]

Modrý – R I D C H I E –  Odjel do nového domova 

[nggallery id=101]

Světlomodrý – R U S T Y –  Odjel do nového domova 

Rusty je nestandardní, protože má malý zálomek na ocásku, který není vidět a v žádném případě mu nijak nevadí a ani nebude vadit. Je moc milý a přítulný.
[nggallery id=105]

Zelený – R I C H A R D –  Odjel do nového domova 

[nggallery id=100]

Fialová – R A W A N G A –  Odjela do nového domova 

Rawanga má v současné době podkus a proto ji nabízíme jako nestandardní, ale je pravděpodobné, že se jí zoubky srovnají a bude z ní krásná, standardní fenečka. Je veselá a hravá a ráda se i mazlí.
[nggallery id=95]

Oranžová – R I X Í –  Odjela do nového domova 

Rixí je nestandardní, protože se jí v ridge udělal jeden vír navíc, který skoro není vidět, ale je tam. Je velmi milá, přítulná a připravená dělat někomu radost. Miluje mazlení spojené s hlazením bříška.
[nggallery id=96]

Růžová – R O U S S I E T E –  Odjela do nového domova 

Roussiete je krásná, milá a zvídavá psí slečna s velkými výstavními předpoklady. Je hravá a největší radost ji dělá, když mě může opusinkovat celý obličej.
[nggallery id=98]

Šedá – R A N E Ž K A –  Z Ů S T Á V Á  D O M A 

[nggallery id=97]

Žlutá – R E G G I E –  Odjela do nového domova 

Reggie má perfektní ridge a ráda papá. Je spíš klidnější, ale zajímá se o vše co se kolem děje, ale nejlepší je prý tulení.
[nggallery id=99]

Informace

Maminka: Julia Katama King
Tatínek: Sorbonne
Import Nizozemí, mnohonásobný šampión, zkoušky poslušnosti, DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní. Více o něm najdete na www.sacramosso.cz.

Porodní váhy

světle modrý 530 g
zelený 510 g
modrý 440 g
černý 450 g
hnědý 520 g
béžový 410 g
žlutá 460 g
šedá 430 g
oranžová 400 g
fialová 420 g
růžová 430 g

Jména

Pejsci:
Rebel
Rek
Ridchie
Richard
Rufus
Rusty

Fenky:
Ranežka
Rawanga
Reggie
Rixí
Roussiete

Video


4. 9. 2011 – Volné fenečky

Jůlinka čeká štěňátka, březost máme potvrzenou ultrazvukem. Měli by se narodit kolem 12. 7. a k odběru pak budou začátkem září. Jejich jména budou začínat písmenem R.

[slideshow id=3]

Informace

Maminka: Julia Katama King
Tatínek: Sorbonne
Import Nizozemí, mnohonásobný šampión, zkoušky poslušnosti, DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní. Více o něm najdete na www.sacramosso.cz.