Vrh S

30. 3. 2012 se Rixí narodilo 9 krásných štěňátek. 6 pejsků a 3 fenečky. Jedna fenečka ( Růžová ) měla dermoid sinus a tak jsme se sní museli rozloučit. Takže máme už “jenom” 8 štěňátek. Je to velmi vyrovnaný vrh, jak barvou, ta i váhou. Všechna štěňátka měli přes 600g. Jeden pejsek ( Zelený ) je nestandardní.

Všechna štěňátka jsou už v nových domovech.

Fotogalerie Larix

Fotogalerie štěňátek

Narození


Týden

V pátek 6.4. obr-eSíčka oslavili první týden na světě a tak jsem jim udělala prví manikůru a zvážila jsem je. Všichni už váží víc jak 1000g, jen Černý se nějak fláká a ještě nemá kilo, ale slíbil, že to dožene :-).
Už v úterý jsem jim zkoušela vyměnit novorozenecké šňůrky za parádní oboječky. Myslím si, že jim moc slušely, ale maminka byla jiného názoru a během chvíle je rozložila na pidi kousky. Tak jsem se na pár dní vrátila ke šňůrkám a v pátek jsem to zkusila znovu, ale Rixí zatím názor nezměnila :-( . Červenou a fialovou šňůrku mají fenečky, ostatní jsou pejsci.


14 dní

Obr – eSíčka už mají 14 dní, na oslavu jsem je zvážila a odčervila. Oboje přijali celkem klidně i když odčervení jim moc nechutnalo :-).
Váhy : Černý 1280g, Světlemodrý 1660g, Zelený 1600g, Modrý 1500g, Béžový 1530g, Šedý 1700g, Červená 1610g, Fialová 1740g.


3 týdny

Štěňátkům se už klubou zoubky, papají granulky s mlíčkem, ale říkají, že nad živý, mléčný bar není.


4 týdny

Štěňátka už mají čtyři týdny. Tak jsme je opět zvážily, už se skoro nevejdou na váhu. Mají za sebou druhé odčervení, díky krásnému počasí už zkoumají jak to vypadá venku.
Váhy : Černý 3340g, Světlemodrý 3820g, Zelený 3490g, Modrý 3670g, Béžový 3570 g, Šedý 3690g, Červená 3190g, Fialová 3860g.


5 týdnů

ObreSíčka už vystrkují růžky a začínají řádit. Mají strach, aby nepřišli o svůj titul Obříci a tak krásně papají granulky a mámino mlíčko si také nikdy nenechají ujít, už také zkouší chroupat piškotky a jde jim to skvěle.


6 týdnů


7 týdnů

Štěňátka mají za sebou očkování, čipování a tetování. Všechno hrdině snášeli, dokonce i tetování. Také se už projeli autem a na následné procházce se jim móc líbilo.


8 – 9 týdnů

Některá štěňátka už odjela do nového domova.


10 týdnů

V sobotu jsme vyrazili na výlet do ,,velkoměsta”. Kluci byli ohromě šikovní, projíždějící auta je nechávali naprosto chladnými, s kolemjdoucími se chtěli přátelit a dětské kočárky chtěli prozkoumávat :-). Také jsme se zašli k paní veterinářce zvážit, z ordinace se jim moc nechtělo, protože paní doktorka měla spoustu piškotků kterými nešetřila :-).


Fotogalerie jednotlivých štěňátek

Černý – S H I N G I – ODJEL DO NOVÉHO DOMOVA

Shingi je milý a zvídavý, exteriérově je nejpodobnější svému taťuldovi.Modrý – S H A N E – ODJEL DO NOVÉHO DOMOVA

Shane je velmi odvážný průzkumník a miluje bojové hry.Světlemodrý – S A N T O N Y – ODJEL DO NOVÉHO DOMOVA

Santony je velký kliďas a mazel.


Šedý – S A N T A L I N O – ODJEL DO NOVÉHO DOMOVABéžový – S H E B Y    J A I L – ODJEL DO NOVÉHO DOMOVA

Sheby Jail je hravý a mazlivý.


Zelený – SABA – ODJEL DO NOVÉHO DOMOVA


Červená – S H E R K A N A –  ODJELA DO NOVÉHO DOMOVA


Fialová – S A N T A R A –  ODJELA DO NOVÉHO DOMOVA 


Informace

Maminka: Larix Katama King
Tatínek: Glenaholm Taariq
Junioršampion SK, import Kanada.

Porodní váhy:

černý 600g
světlemodrý 670g
zelený 660g
modrý 670g
béžový 650g
šedý 700g
červená 670g
růžová 610g
fialová 740g

Jména

Pejsci:
Saba
Santalino
Santoni
Shane
Sheby Jail
Shingi
Fenky:
Santara
Sherkana

Video